Blok

Blok

Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-62441-40-2
Wydawnictwo: Artystyczny Bełchatów & Coś Pięknego
Liczba stron: 238
Gatunek: obyczajowa/fantastyka

Blok to niezwykła opowieść o przeszłości, przyszłości i nieodwracalnych wyborach, które mogą mieć wpływ na resztę życia. Dwudziestotrzyletniego Rafaela Wellsa od miesięcy dręczy powtarzający się co noc senny koszmar, którego nie potrafi zinterpretować. Jego żona postanawia mu pomóc i lokalizuje budynek ze snu. Oboje liczą, że na miejscu uda im się znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

W tym celu niemy bohater wyrusza w kolejną podróż życia. Jednak nawet nie przypuszcza, że nie wszystko, czego się tam o sobie dowie, pozwoli mu na spokojny sen…

Blok to drugi tom Niemej trylogii.

Autor popuścił wodze wyobraźni i prowadzi czytelnika w fascynującą podróż po kolejnych kondygnacjach bloku, gdzie na każdym piętrze znajdują się tylko jedne drzwi do nieznanej czasoprzestrzeni. Co nas czeka po przekroczeniu progu? Tego nie da się opisać, to trzeba samemu przeczytać i przeżyć. (…) W wielu przypadkach będziecie przecierać oczy w geście niedowierzania bądź całkowitego zaskoczenia. Świetna wycieczka w wielu wymiarach naszej niecodziennej codzienności.

Zachęcam do przeczytania drugiego tomu trylogii, bowiem jest bardzo ciekawą i nietypową pozycją na rynku wydawniczym. Nie w każdej książce możemy poznać tak wiele z życia bohaterów w trzech płaszczyznach: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość na tak niewielkiej ilości stron. Książka szybko się czyta, jest zaskakująca, emocjonująca, chwilami znacznie podnosi poziom adrenaliny. Zdarzają się momenty humorystyczne, ale i wymagające od bohaterów przemyśleń nad własnym życiem i wyborami, których powinni dokonywać.