Zbrodnia w BTW

Zbrodnia w BTW

Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-62441-32-7
Wydawnictwo: Artystyczny Bełchatów & Coś Pięknego
Liczba stron: 72
Gatunek: kryminał

Jedno miasto, jedno zdarzenie, przedstawione za to z perspektywy aż sześciu różnych osób. Ich odmienne podejście do sprawy wynika ze stopnia pokrewieństwa i zależności, jakie zachodzą pomiędzy poszczególnymi bohaterami. Niektórzy biorą czynny udział w akcji, inni występują jedynie w roli obserwatorów. Sprawę usiłuje wyjaśnić człowiek, który nie ma pojęcia o zawiłych relacjach łączących członków dwóch bełchatowskich rodzin.

To wprost genialne, jak autor stworzył tę historię. (…) Przyjemna i krótka książeczka na trzydzieści czy czterdzieści minut czytania, ale niesie w sobie jakże interesującą fabułę, dobrze zarysowanych bohaterów i wyśmienicie dopracowane powiązania między nimi. Ja bawiłam się świetnie.

Książkę czyta się błyskawicznie, dzięki lekkiemu językowi i ciekawej intrydze. Muszę przyznać, że Lewandowski miał świetny pomysł na pokazanie 6 różnych punktów widzenia jednego wydarzenia. Choć narracja jest trzecioosobowa, możemy lepiej poznać bohaterów dramatu i zrozumieć ich motywacje i wzajemne zależności. Kawałki układanki wskakują na swoje miejsce i tworzą logiczną całość. Autor potrafi budować napięcie poprzez nagłe zwroty akcji, które zmieniają sytuację o 180 stopni.