Dziedzic

Dziedzic

Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-62441-42-6
Wydawnictwo: Artystyczny Bełchatów & Coś Pięknego
Liczba stron: 218
Gatunek: sensacja/thriller

Dziedzic to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, trzymająca w napięciu historia. Obchodzący swe pięćdziesiąte urodziny Rafael Wells dowiaduje się, że jego najmłodsza siostra zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Miejscowa policja nie traktuje jednak poważnie tego zgłoszenia.

Z tego powodu niemy bohater postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Przypuszcza bowiem, że to zaginięcie wiąże się z wydarzeniami z czasów jego młodości. Szybko okazuje się, że prawie wszyscy ludzie, których zna, mają wiele do ukrycia. A co mogą ukrywać ci, o których istnieniu nawet nie miał pojęcia?

Dziedzic to trzeci tom Niemej trylogii.

Książka zaskakuje kolejnymi tajemnicami, zagadkami i zwrotami akcji. Kiedy czytelnik jest tuż tuż upragnionego rozwiązania, autor nagle dorzuca jakąś informację, wskazówkę czy wręcz zaprzecza naszym domysłom i musimy kombinować na nowo. (…) Rafał Lewandowski posługuje się bardzo prostym i łatwym do zrozumienia językiem, który staje się doskonalszy z książki na książkę. Bardzo szybko się czyta kolejne zdania i strony, które – dodając do tego trzymające w napięciu wydarzenia – nie wiadomo kiedy się kończą. Płynność wypowiedzi, ciekawe dialogi, element zaskoczenia oraz niespodziewany finał – to wszystko składa się na świetnie spędzony czas z Dziedzicem.

Książkę cechuje prosty i lekki język, bez rozwlekłych opisów i rozbudowanych dialogów. (…) akcja ma żwawe tempo, nie brakuje kilku ciekawych zwrotów. Główny bohater jest wyrazisty, naszkicowany wiarygodnie, z całym psychologizmem; bez trudu można zrozumieć jego wątpliwości, obawy, lęki i desperację.